626
140771

BORDSPENDYL. Empire, 1800-talets början.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
958 - 1 150 EUR
1 080 - 1 300 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Fanerad med björkrot. Beslag av förgylld brons. Vitemaljerad urtavla. Höjd 53, längd 33 cm. Pendel och nyckel medföljer.

Dekorkompletteringar, emaljskador.