Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Rektangulär form. Fyra lådor, den översta fällbar med skrivinredning bakom. Dekor av lejonmaskaroner, änglar och ymnighetshorn. Bredd 106, djup 52, höjd 97 cm.
Kompletterade beslag, smärre skador.
×
Logga in
Kunde inte logga in