108
148281

BYRÅ. Tyskland, 1700-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
8 200 SEK
BYRÅ. Tyskland, 1700-tal.

Fanerad med valnöt och lönn, delvis svärtad. Beslag av mässing. Raka sidor, svängd front. Tre lådor. Sidohandtag. Inläggningar av fåglar och blomsterurnor. Bredd 110, djup 59, höjd 87 cm.

Renoverad, kompletterad, delvis omfanerad.