11
145265

JACKA, siden. Kina omkring 1900.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
143 - 191 EUR
163 - 217 USD
Klubbat pris
1 200 SEK

Svart botten med polykroma broderade applikationer och breda benvita broderade kantband. Mässingsknappar. Blått sidenfoder. Broderier och kantband från äldre rock. Höjd 74 cm.

Obet. slitage, smärre fläckar och lagningar.