198
158411

Otte Sköld

(Sverige, 1894-1958)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris

Otte Sköld
(Sverige, 1894-1958)

"Nature morte med citron och serviett"

Signerad Otte S. Pannå 13 x 18,5 cm.

Proveniens

AB Svensk-Franska konstgalleriet, no 262.

"Otte Skölds minnesutställning 1959", Moderna museet Stockholm.