205
158527

BORDSPENDYL. Frankrike, 1800-talets mitt.

Utropspris
5 000 SEK
436 EUR
456 USD
Klubbat pris
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Förgylld brons. Vitemaljerad urtavla inskriven i postament och flankerad av musketör. Underdel med dekor av fruktgirlander figurscen i relief. Höjd 51 cm. Nyckel och pendel medföljer.

Mindre dekordel saknas.