238
157759

BORD. Holländsk barockstil.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
BORD. Holländsk barockstil.

Fanerat med valnöt, ben, lönn m.fl. träslag. Rektangulär skiva på spiralvridna ben. Låda i sargen. Rika inläggningar av urna med blommor och fåglar. Längd 111, bredd 77, höjd 75 cm.

Maskstunget, skador, lagningar.