25
146519

BÅLSKÅL, porslin. Qing dynastin. Qianlong (1736-95).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Rund med dekor av trädpioner i famille rosefärger i kartuscher mot svart fond. Diam 38,5 cm.

Spricka, lagning. Kantnagg.