309
165709

LÄSLAMPA för två ljus, vit marmor och mässing. Sengustaviansk.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Oval basplatta med liggande hund samt urnformade ljushållare. Höj- och sänkbar grönlackerad skärm med stilierad blomdekor. Höjd 48 cm.

Omarbetad, lagning. Skärmen med slitage.