COCKTAILSHAKER samt GLAS, 12 st, nysilver och bakelit. GAB.
Folke Arström design.
Rund med konkava sidor. Lock av bakelit. Dekor av räfflor. Glasen invändigt förgyllda. Konande på konande skaft av bakelit. Rund fot. Shakerns höjd 21,5 glasen 8,5 cm.
Repor.
×
Logga in
Kunde inte logga in