354
170061

COCKTAILSHAKER samt GLAS, 12 st, nysilver och bakelit. GAB. Folke Arström design.

Utropspris
2 000 SEK
190 EUR
217 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Rund med konkava sidor. Lock av bakelit. Dekor av räfflor. Glasen invändigt förgyllda. Konande på konande skaft av bakelit. Rund fot. Shakerns höjd 21,5 glasen 8,5 cm.

Repor.