395
168171

VÄGGPENDYL. Gustaviansk, 1700-talets senare del.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
441 - 530 EUR
460 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK
Malou Haglund
Malou Haglund
Värderingsman
+46 (0)727 33 27 20

Förgyllt och bronserat fodral. Skuren dekor av lagergirlander och pinjekottar med krönande urna. Vitmålad urtavla. Höjd 81, bredd 44 cm. Nyckel och pendel medföljer. Nyckel finns.

Torrsprickor, dekordelar saknas, ommålad urtavla, ändrad pendelupphängning.