442
174977

VAS, porslin. Choson, Korea, 1800-tal.

Utropspris
1 200 - 1 500 SEK
105 - 131 EUR
109 - 137 USD
Klubbat pris

Balusterformad med dekor av stiliserad Fenixfågel. Höjd 8 cm.

Bottenspricka och fotringsnagg.