144779

KARMSTOL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
887 - 1 070 EUR
926 - 1 110 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Bonad. Svängd genombruten rygg med balusterbricka. Svängda ben. Sarg och ryggkrön med snidad mussla. Lös stoppad sits.

Avkortade fotavslutningar, dekorkomplettering på sarg, lagningar.