576
174803

Eugène Henri Cauchois

(Frankrike, 1850-1911)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Eugène Henri Cauchois
(Frankrike, 1850-1911)

Stilleben med kompaniporslin och krysanthemum

Signerad E.H Cauchois och daterad Paris 1897. Duk 54,5 x 64 cm.