752
184457

KONSOLBORD, gustavianskt.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
9 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt.

Förgyllt och bronserat. Skiva av marmor. Nedåt avsmalnande kannelerade ben. Dekor av bandfläta och fleuroner. Fotkryss med urna. Längd 87, bredd 48, höjd 78 cm.

Senare skiva. Smärre skador.

Tilläggslista

Senare skiva/later marble top.