796
181051

TAKLAMPA, 1900-talets mitt

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
355 - 532 EUR
370 - 556 USD
Klubbat pris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt

Mässing. Oktagonal form behängd med slipade glasprismor. Nio ljuspunkter. Höjd 23 (utan glasprismor), bredd 61, längd 61 cm.

Fåtal prismor skadade, obetydligt slitage. En prisma trasig.

Tilläggslista

En prisma trasig.