809
184705

BRODERAD TAVLA. Benfärgat siden med polykroma silkesbroderier och bemålning. 38 x 49 cm. Signerad C.M. Svanberg 1829.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
353 - 441 EUR
368 - 460 USD
Klubbat pris
2 000 SEK

Motiv från "1. Mose bok 45 Cap: 3. v. Förgylld empireram.

Smärre fuktskador. Ramen med skador och lagningar.