Madeleine Pyk – en samling F769
130
191350

LOUIS VUITTON, koffert tidigt 1900-tal.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 270 - 3 820 USD
Klubbat pris
115 000 SEK

Logomönstrad canvas med bruna skinndetaljer och trälister. Mässingslås märkta "LV", "CHAMPS ELYSSÉS PARIS LOUIS VUITTON NEW BOND STREET", "MADE IN FRANCE", "055673". På sidorna läderhandtag stämpelmärkta "PARIS LOUIS VUITTON LONDON". Invändigt vitt bomullsfoder samt två lösa låsdinredningar. Etikettmärkt: "LOUIS VUITTON 796316 PARIS 70 CHAMPS-ELYSSÉS 149 NEW BOND STREEET LONDON W NICE 4 JARDIN ALBERT LILLE 34 RUE FAIDHERBE". Metalltrissor undertill.

Slitage, mindre skador.