Madeleine Pyk – en samling F769
16
187255

CHANEL, väska, sent 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris
8 600 SEK
CHANEL, väska, sent 1900-tal.

Svart skinn i "caviar", axelband i skinn samt guldlänk med tvinnad skinnrem. Guldfärgat logoprytt lås. Baksida med präglad logotyp i skinnet. Invändigt tre fack, ett med dragkedja. Etikettmärkt "CHANEL Made in Italy". 46 x 34 x 18 cm.

Proveniens

Inköpt i Geneve för ca 15 år sedan.

Dustbag medföljer.