201
177693

MÄRTHASKOLAN, cocktailklänning 1950-tal.

Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
88 - 106 EUR
92 - 110 USD
Klubbat pris
1 400 SEK

Brun siden överdragen med svart genombruten spets. Figursydd med smal midja och vid kjol. Trekvartsärm. Dragkedja i rygg. Helfodrad. Etikettmärkt: "Hkh Kronprinsessans Hovleverantör Märtha skolan Stockholm". Bystvidd 90, rygglängd 93, ärmlängd 19,5 cm.

Obetydligt slitage.