213
170003

COUNTY CLOTHES OF CHELTENHAM, England, cocktailklänning, tidigt 1960-tal

Utropspris
800 SEK
71 EUR
74 USD
Klubbat pris
1 500 SEK

Axelbandslös klänning i plisserad marinblå chiffong med sammetsrosettdetaljer på byst samt i midja. Underklänning i blått siden med flertal lager underkjolar. Dragkedja i rygg. Rygglängd 86, bystvidd ca 74, midjevidd ca 62 cm.

Smärre slitage.