231
161921

COCKTAILKLÄNNING med tillhörande sjal, 1980-tal.

Utropspris
800 SEK
71 EUR
74 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Kornblå. Draperad modell med strassdetaljer framtill. Lång ärm, dragkedja bak. Helfodrad. Enligt etikett storlek 44 (motsvarar ung svensk 38/40). Rygglängd 121, ärmlängd 46, bystvidd ca 90 cm.

Obetydligt slitage.