86
191016

HERMÉS, handväska "Kelly", 1980-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
31 000 SEK

Svart skinn, guldfärgat spänne och lås märkt "HERMÈS PARIS". På baksidan stämplat P X E. Stämpelmärkt "HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE". Löstagbar axelrem. Längd 29, höjd 21, bredd 11,5 cm.

Obetydligt slitage.

Med dustbag i originalkartong.