119
201827

FIGURIN, trä. Sen Qing dynasti (1644-1912).

Utropspris
2 500 SEK
218 EUR
228 USD
Klubbat pris
1 200 SEK

Polykromt bemålad sittande man. Ställ ingår. Höjd 26 cm.

Skador.

Proveniens

Köpmannen och mattsamlaren Lennart Larsson jr, Stockholm.