134
210437

SÅSKAROTT, Firma Svenskt Tenn 1948.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
1 800 SEK

Oval form med dubbla snåsar, svartlackerat trähandtag. Stämplad med änglamärket X8. Längd 23 cm.

Smärre slitage.