147
195975

BYRÅ. Frankrike, 1800-tal. Louis XV-stil.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
872 - 1 050 EUR
912 - 1 100 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Fanerad med rosenträ. Gallerkant av mässing. Skiva av vit marmor. Tre lådor. Märkt i lådbotten "I TUART". Längd 44, bredd 30, höjd 72 cm. Nyckel medföljer.

Omarbetad, kompletterad. Skivan lagad, fanerskador.