15
191895

LJUSSTAKAR, 2 st snarlika. Tenn. Hans Wiksten, Västerås 1782-1810/14.

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
532 - 621 EUR
556 - 648 USD
Klubbat pris
7 200 SEK

Kannelerat skaft på fyrkantig fot med gallerkant. Kulfötter. Höjd 25 cm.

Bristningar, bucklor, slitage.