165
200893

BLOMBORD. Sengustaviansk stil, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris

Mahognyfanérat. G Iwerssons stil. Mässingskodda raka avsmalnade ben, ribbad genombruten korg. Insats i plåt. Förgyllda handtag. L 120, b 63, h 78.

Skador. Bräckage. Fanérskador. Färgbortfall.