182
206026

TALLRIKAR, 8 st, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
4 500 SEK

Bestående av 6 flata tallrikar samt 2 bärtallrikar. Runda med dekor i imarifärger av blommotiv. Diam 22,5 resp 16,5 cm.

Spricka, små kantnagg.