218
209857

SKÅP, s k medicinskåp, 1900-talets mitt.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
175 - 219 EUR
182 - 228 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Plåtskåp lackerat i gräddvitt med glasad överdel och tre glashyllor. Utdragbar bricka. Nederdel med skåpdörrar. Etikettmärkt: "SCHUTZ-MARKE ADMI-MÖBEL". Höjd 180, längd 70, djup 40 cm.

Slitage, smärre skador.