279
210630

STOP, 2 st, tenn. Gottlob F Bauman, Hudiksvall (1789-1826/31)

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
190 - 285 EUR
217 - 326 USD
Klubbat pris
4 200 SEK

Cylinderformade med svängt handtag. på locket infällt mynt av Gustav III. Graverad dekor med blommor samt krönta monogram. Höjd 20 cm.

Slitage, bucklor.