295
210508

ROCKHUVUD, allmoge. Hälsingland, 1800-tal.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
131 - 174 EUR
137 - 182 USD
Klubbat pris
2 400 SEK

Märkt undertill Böle. Spiralvriden. Bemålad i blått, rött, gult och vitt. Längd 56,5 cm.

Smärre skador.

Proveniens

Inköpt på auktion i Tövsätter, Forsa.