34
191106

OLOF AHLBERG Skrivbordsuppsättning, 5 delar, för Schreuder & Olsson, Stockholm 1908-10, jugend.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
266 - 355 EUR
281 - 374 USD
Klubbat pris
1 500 SEK

Tenn, reliefdekor av fiskar. Bestående av ett par ljusstakar, skål, bläckhorn och pennfat. Signerade O. AHLBERG, skålen märkt SCHREUDER & OLSSON STOCKHOLM. Ljusstakarnas höjd 12,5 cm.

Slitage. (5)