359
195998

SIDEBOARD MED HYLLOR, Vladimir Kagan Designs Inc, USA.

Utropspris
6 000 SEK
530 EUR
552 USD
Klubbat pris
9 400 SEK

Nederdel i valnöt med tre dörrpar på benställning av förkromat stål, ovansidan med beige plastlaminat, överdelen förkromad metall med hyllplan av glas. Längd 244 cm, djup 56 cm, höjd 193 cm.

Smärre fanérskador och slitage.

Proveniens

Selma Friedman, New York. Hyllan enligt uppgift specialritad till en lägenhet på Manhattan på uppdrag av ägaren Selma Friedman.