370
206977

KARAFF med PROPP samt MUGGAR, ett par, glas. 1800-talets början.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris

Svagt bukiga. Graverad och slipad dekor av rutmönster. Svängda handtag. Karaffens höjd 29,5, muggarnas 8 cm.

Proppen och muggarnas handtag med nagg.