400
206024

SKÅLFAT, porslin. Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
800 - 1 000 SEK
71 - 88 EUR
74 - 92 USD
Klubbat pris
700 SEK

Runt med polykrom dekor i imarifärger av trädpion, lotus, m fl blommor. Diam 22,5 cm.

Litet kantnagg.