405
189124

SKÅL, lergods. Persien, möjligen 1200-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Turkos glasyr och invändig dekor av svarta band och växtornament. Diameter 18 cm.

Nagg.