41
195987

SKRIVBORD. Louis XV-stil, omkring år 1900.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
39 000 SEK

Fanerat men mahogny. Läderklädd skiva. Dekor av förgyllda bronser i form av figurer och tassfötter. I sargen tre lådor. Längd 141, bredd 80, höjd 74 cm.

Läder med skador.