41
195987

SKRIVBORD. Louis XV-stil, omkring år 1900.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
39 000 SEK

Fanerat men mahogny. Läderklädd skiva. Dekor av förgyllda bronser i form av figurer och tassfötter. I sargen tre lådor. Längd 141, bredd 80, höjd 74 cm.

Läder med skador.