426
209020

Otto Hesselbom

(Sverige, 1848-1913)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 780 - 2 660 EUR
1 870 - 2 810 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Otto Hesselbom
(Sverige, 1848-1913)

OTTO HESSELBOM, olja på duk, signerad

Ceremoni vid Spånga Kyrka. Duk 105 x 140 cm.

Krackelyrer över hela duken. Vissa skrapmärken längs vänster kant. Duken behöver spännas. Ytsmuts.

Peter Lidman & Tommy Löfgren, "Ars longa, vita brevis. Konsten är lång, livet är kort. Otto Hesselbom. 1848 - 1913", avbildad helsida i färg, sid 186.