428
201847

SPEGEL, senbarockstil, 1800/1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Förgylld och bronserad. Delvis genombrutet krön. Dekor av putti samt akantusblad. Ram med dekor i relief. Glas med slipad dekor av blomsterrurna. Höjd 169 cm.

Slitage. Sprickor. Färgbortfall. Förstärkt. Senare bakstycke.