Madeleine Pyk – en samling F769
449
202282

TALLRIKAR, 4 st, porslin, Qing dynastin, tidigt 1700-tal.

Utropspris
2 000 SEK
190 EUR
217 USD
Klubbat pris
1 200 SEK

Runda med dekor i underglasyrblått, järnrött och guld av trädpioner. Diam 23 cm.

Små kantnagg.