51
180015

SENAPSBURK med LOCK, tenn. F. Santesson, Sthlm 1850-tal.

Utropspris
1 000 - 1 200 SEK
88 - 106 EUR
92 - 110 USD
Klubbat pris
3 200 SEK

Rund med toppigt lock. Randdekor. Höjd 7 cm.

Slitage.

Proveniens

Albert Löfgrens samling nr 57.