539
200758

KOPPAR med FAT, ett par, emalj på koppar, Qing dynastin, 1700-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
175 - 262 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris

Kvadratiska med insvängda hörn. Heltäckande dekor i svart och guld av löv mot rosa fond.

Slitage, en kopp med emaljskada.