54
194339

KIMONOS, 2 st, Japan, 1900-talets början

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris

Svart siden samt siden crêpe. Kort modell med landskapsmotiv på fodret, rygglängd 108 cm. Lång modell med fågelmotiv nedtill, fodrad med vitt siden, rygglängd 156 cm.

Slitage