610
197662

LJUSSTAKAR, ett par. Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
3 800 SEK

Förgylld brons och mässing. Balusterformade på rund fot med rik plastisk dekor av snäckor, blommor, blad och insekter. Höjd 29 cm.

Slitage, senare delar.