613
204852

BÄGARE, silver. Simson Ryberg, Stockholm 1797. Vikt 456 gram.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris

Konande på fot. Förgylld insida. Svisselerad dekor av blad och kartuscher med monogram. Höjd 23 cm.

Sliten fögyllning, mindre bucklor på foten.