613
204852

BÄGARE, silver. Simson Ryberg, Stockholm 1797. Vikt 456 gram.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris

Konande på fot. Förgylld insida. Svisselerad dekor av blad och kartuscher med monogram. Höjd 23 cm.

Sliten fögyllning, mindre bucklor på foten.