629
194335

KAFTAN, Indien, 1900-talets början

Utropspris
1 500 SEK
132 EUR
138 USD
Klubbat pris
750 SEK

Vit och blårandig med invävt guldmönster samt guldbroderier. Fodrad med vit bomull. Dekorativa guldknappar upptill. Rygglängd 124 cm.

Slitage, foder med fläckar